All for Joomla All for Webmasters
titkarsag@sziszi.hu
(28) 496-206
c5c83664d32d9d18761988b7985fd799.jpg
Írta:  Saci
2016. nov. 23.

24 órás fizika

A SZISZI 20. születésnapja alkalmából rengeteg érdekes és néha talán embertpróbáló programon vehetünk részt, amely diák és tanár számára is kölcsönösen elérhető. Az a program ami engem a legjobban megfogott, az a 20+4 órás fizika volt, amiről most röviden beszámolnék.
Október 14-én Garamhegyi Gábor tanár úr és az iskola kölcsönös együttműködésének köszönhetően megvalósulhatott ez a program.
A tanár úr reggel nyolckor kezdte a tanítást az órarendje szerinti órákkal, ám utána sem hagyta abba, hiszen onnantól indult a 20 óra, amely iskolánk születésnapja miatt volt 20. Mondhatni megállás nélkül zajlott az egész program, hiszen a legtöbb szünet mindössze tíz perc volt.

 A program rengeteg embert vonzott, mind diákokat, mind tanárokat, sőt az órák elérhetőek voltak mindenki számára, korosztálytól függően. Ami a számomra a legemlékezetesebb marad, az két kislány, akik csillogó szemmel figyelték az órát. Később az általános iskolából is benézett egy lány, akinek elmondása szerint még nem volt fizikaórája.
Az órák nagyon érdekesek voltak, még akkor is, ha néhány témakört már tanultunk, hiszen új dolgokat is hallhattunk, illetve a szokásos szemléltetések talán még részletesebbek voltak.
A látványos szemléltetések mellett a fontosabb dolgok, mint a képletek és a törvények felkerültek a táblára, ami egyszerűbbé tette a jegyzetelést a sok információ között.
Amiről nem szabad megfeledkeznünk, az a hangulat, ami kissé kötetlenebb volt mint a tanítási órákon, mindenki vagy legalábbis sokan nevettek egy- egy viccesebb megszólaláson akár a tanár úr részéről, akár diáktársuktól, és bizony néhány elszólás is mulatságos volt.
A fizikaórák másnap reggel nyolcig tartottak és a kései órákban, már a fizika mélyebb és érdekesebb részeibe is betekintést nyerhettek a résztvevők.
Összességében remek program volt, bár egy hosszú hét végén nem tudta az ember teljes mértékben élvezni, hiszen hamar elfáradt mindenki vagy már fáradtan érkezett, így folyamatosan fogyatkozott a résztvevők száma, bár volt olyan is, aki később érkezett.
Több ehhez hasonló program is megszervezésre kerülhetne, csak talán más időbeosztással, hiszen aki a végéig bírta, az egy teljes napon keresztül az iskolában volt.

Eseménynaptár

H K Sze Cs P Szo V
1
2
3
5
6
7
8
9
Dátum : 2023. december 9.
10
12
13
Dátum : 2023. december 13.
14
15
16
17
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Heti menü

 

SZJA 1%

Egyesületünk jogosult az
SZJA 1%-ának fogadására.

Adószám: 18754175-1-13

Iskolavédőnő

Bene-Magyari Katalin
0670/3872692
kata.magyari@gmail.com

 

 

Legfrissebb hírek